עזרה

1. ניווט בעזרת מקלדת

בלחיצה על מקש "TAB” ניתן למצוא את כל קיצורי הדרך בעמוד ולעבור ביניהם. תוך כדי הפעולה, רקע הפריט משתנה בכדי לעזור למשתמש/ת לראות את מיקומו המדויק. בכדי לחזור לפריט קודם, יש להקיש SHIFT+TAB. לחיצה על מקש “ENTER” מעבירה לתוכן הפריט.

 

2. שינוי צבעוניות טקסט

השימוש באופציה של שינוי צבעוניות מאפשרת לשנות את גוון הטקסט והרקע בהתאם לבחירה, וכתוצאה מכך ליצור ניגודיות צבעים גבוהה. (בדפדפנים תומכים תתאפשר בנוסף גם שינוי צבעוניות לכל התמונות באתר בהתאמה)

 

3. גודל הכתב

ישנם שלושה גדלים אפשריים לבחירה: רגיל, בינוני, גדול. גודל הטקסט באתר ישתנה לפי בחירת המשתמש/ת.

4. שכבת עזרה

מצב פעיל של שכבת העזרה מאפשר לקבל תאור קצר על כל האובייקטים באתר.

 

נא לשים לב ! לאחר בחירת השינויים, יש ללחוץ על כפתור "החל שינויים". כפתור זה יפעיל את השינויים שנבחרו. על מנט לבטל את השינויים שנבחרו, יש ללחוץ על כפתור "ביטול נגישות".

 

משוב

במידה ונתקלת בבעיה בנגישות האתר, אנא פנה/י אלינו

באמצעות דואר אלקטרוני בכדי שנוכל לתת את המענה הטוב ביותר לפתרון הבעיה נודה לתיאור מפורט ככל האפשר של תאור הפניה, השארת פרטי הפונה מומלצת בכדי שנוכל ליצור קשר במידה ויתעוררו שאלות בנושא.

סגירה
מערכת נגישות

הצהרת נגישות

מהו אתר נגיש?

25% מהאזרחים/ות בישראל הם/ן בעלי/ות מוגבלויות. התקנות החדשות להנגשת אתרי אינטרנט (לחוק השוויון לאנשים עם מוגבלות) נועדו לאפשר גם לאנשים עם מוגבלויות שונות(כגון עיוורים/ות ומוגבלי/ות ראייה, אנשים עם מוגבלות פיזית המתקשים/ות להזיז את ידיהם/ן,

אנשים עם הפרעות קשב וריכוז או דיסלקציה, אנשים עם מוגבלויות שמיעה ומוגבלויות אחרות) לגלוש באינטרנט בנוחות מירבית.אתרי אינטרנט נגישים אף מופיעים יותר במנועי החיפוש השונים.

אתר נגיש הוא אתר שבוצעו בו התאמות לפי תקן ישראלי. תקן זה מאמץ את ההנחיות הבינלאומיות לנגישות לתכני אינטרנט, של אירגון ה-W3C העולמי. ומאפשר לבעלי/ות מוגבלויות לגלוש באתרי אינטרנט בנוחות ע"י כלים המסייעים בכך.

אחריות

למרות מאמצינו לפתח נגישות בכל תכני האתר, ייתכן ובמהלך הגלישה יופיעו חלקים שטרם הונגשו. אנו ממשיכים להשקיע בפיתוח הגדרות הנגישות על מנת לאפשר גישה לתכנים אלה לכלל האוכלוסיה, ובפרט לאנשים עם מוגבלויות.

להלן קישורים רלוונטיים בנושא נגישות אתרי אינטרנט:

תקנות שוויון הזכויות לאנשים עם מוגבלויות (התאמות נגישות לשירות)

הנגשת אתרי אינטרנט – נציבות שוויון הזכויות לאנשים עם מוגבלות

תקנות הנגישות לשירות – נציבות שוויון הזכויות לאנשים עם מוגבלויות

סגירה
מערכת נגישות

מערכת נגישות האתר

ניווט בעזרת מקלדת
ניווט בעזרת מקלדת:
ערכת צבעים
צבעוניות טקסט:
גודל טקסט
גודל כתב:
שכבת עזרה
שכבת עזרה:
סגור נגישות
נגישות האתר

הפעל נגישות

תפריט ראשי

עיצוב גרפי

 

עיצוב גרפי הינו תחום רחב אשר מכיל מגוון רחב של תחומי עניין. עיצוב גרפי מוכר כיום גם בשם תקשורת חזותית ומהווה חלק רחב מתחום העיצוב החזותי.
מיתוג חברות ופרסומות אודות בתי עסק שאנו מכירים ורואים הם תוצאה של העיצוב הגרפי. עיצוב מיועד למיתוג חברות וכיום מהווה חלק בלתי נפרד מחיינו.

 

התחומים הקיימים בעיצוב גרפי


תחום העיצוב הגרפי השתנה רבות עם מהפכת הדפוס במאה ה-15. מהפכה זו הביאה שינוי משמעותי בתחום. עד לפני המאה ה-15 כל פרוייקט בתחום התבצע באופן ידני כמו פוסטרים, שלטים, הזמנות ועוד.
מאז, בכל בית ישנה מדפסת וניתן לבצע שיכפול מסמכים בקלות רבה. כיום נפוץ מאוד תחום ההבאה לדפוס, הכנת כרטיסי ביקור, ניירת משרדית, פליירים,פולדרים ועוד.


תחום נוסף הינו, עיצוב אינטראקטיבי. תחום זה מתעסק בעיצוב למובייל ולאתרי אינטרנט. כיום תחום זה פורח ולכל בית עסק יש אתר אינטרנט אשר מפרסם אותו.
כל אחד מאיתנו מבצע חיפושים רבים באינטרנט בכדי לקבל מידע אודות בתי עסק שונים. לכן, רצוי ביותר שכל עסק יהיה משווק ברשת האינטרנט לכל הפחות באמצעות אתר אינטרנט תדמיתי.
ללא מוצר זה, קשה מאוד למצוא את פרטי יצירת הקשר עמו ולקרוא אודותיו. ישנו מגוון רחב של טכניקות בכדי לייצר עיצוב גרפי, הפופלרי ביותר היום הינו עיצוב ממוחשב, אשר נעשה באמצעות תוכנות ייעודיות.
כמו כן, ישנם תחומים נוספים נפוצים מאוד כמו איור, אנימציה ווידאו אשר נפוצים מאוד בפרסומות טלוויזיה.

 

מדוע יש צורך בעיצוב גרפי?


כיום ישנה חשיבות רבה למיתוג חברה וליצירת פרסום אשר יחשוף את בית העסק בפני רבים. כולנו מכירים בתי עסק שונים, רבים מתוכם בסביבת מגורנו.
הבאה לתודעה של בית עסק נעשית בתחילה על ידי עיצוב סמל ובהמשך עיצוב אתר, סרטוני תדמית ועוד. עיצוב גרפי הינו תחום אשר דורש יצירתיות רבה אך עם זאת רגישות ועין אשר מאפשרת לבחון את הפרטים הקטנים.
כיום ניתן לראות בכל מוצר מודפס השפעה של עיצוב גרפי, החל מבחירת הגופן שבו נכתב המלל ועיבודו, עיבוד התמונה, היררכיות של טקסט וכותרת ועוד. כיום כולנו חשופים למוצרים אשר נעשה בהם השימוש בעיצוב גרפי:
שלטי חוצות, עיתונים, גלויות, אתרי אינטרנט, לוחות שנה, פרסומות בטלויזיה ועוד.